top of page

Antik Yunan Tarihçi General Tukididis`in Anlatım ve Tasviri Ile Peloponez Savaşları Kapsamında Çanakkale Boğazında Gerçekleşen Cynossema Deniz Savaşı Haritası (M.Ö. 411)

Battle of Cynos-Sema, Thucydides

Gravürün Basım Tarihi:

1832

Baskı Türü:

Çelik Baskı

Steel Engraving

Sanatçı (Ressam):

Gravürü Yapan:

Basıldığı Kitap-Basımevi:

Maps and Plans Illustrative of Thucydides-Engraved For & Published By J.Vincent, Oxford

Gravürün Orijinal İsmi:

Battle of Cynos-Sema, Thucydides

Etiketler:

Antik Yunan Tarihçi General Tukididis`in Anlatım ve Tasviri Ile Peloponez Savaşları Kapsamında Çanakkale Boğazında Gerçekleşen Cynossema Deniz Savaşı Haritası (M.Ö. 411) ; Gravür ; 19.Yüzyıl ; 1832 ; Harita ; Savaş ; Askeriye ; Ülke ; Türkiye ; Çanakkale Boğazı

Battle of Cynos-Sema, Thucydides ; Antique Print ; 19.Century ; 1832 ; Map ; Military ; Country ; Turkey ; Dardanelles ; Hellespont ; Thucydides ; History of the Peloponnesian War

Tukididis (M.Ö. 460-M.Ö. 400), Antik Yunan tarihçisi ve Atinalı generaldir. Tukididis, Atina ile Sparta arasındaki 30 yıl süren ve M.Ö. 404 yılında sona eren ünlü Peloponez Savaşı sırasında yaşamış ve bu savaşları anlatmis ve tasvir etmiştir. Cynossema Deniz Savasi (M.Ö. 411) Atina ile Sparta deniz filoları arasında Canakkale Bogazinda yapıldı.

İlave Bilgi:

Thucydides ( 460- 400 BC) was an Athenian historian and general. His History of the Peloponnesian War recounts the fifth-century BC war between Sparta and Athens until the year 411 BC.The naval Battle of Cynossema (411 BC) were fought between the Athenian and Spartan fleets in Dardanelles (Hellespont)

Yüksek kaliteli hali için lütfen bizle iletişime geçiniz
bottom of page